Додати новий коментар

Підтримка для земляків на фронті

У країні війна… І це вже давно не новина. Але нам, мешканцям Кременчука, важко повірити в такі страшні слова, коли ми щоранку спокійно зустрічаємо схід сонця, вечеряємо в затишних домівках у сімейному колі. Повірити в те, що всього лише за декілька сотень кілометрів від нашої області гинуть люди несила, бо не хочеться. Кожен воліє, щоб усі події виявилися страшним сном, дурною вигадкою. Ми називаємо їх по-різному: антитерористична операція, повстання, революція, воєнний конфлікт, але уникаємо слова, страшного для кожної людини, – війна. Однак неможливо зробити вигляд, що навколо нічого не відбувається. Тяжке крило тривоги лягло мало не на кожну сім’ю. тривога за батька, брата, сина, родича, сусіда, друга. Тривога за справжнього Чоловіка, який безстрашно захищає Вітчизну.

Тож, коли кафедра перекладу вирішила організувати акцію «Допоможи земляку на фронті», кожен допомагав, чим міг (як то кажуть «З миру по нитці…»). У зону бойових дій поїхати і такі нагальні речі, як берці, термобілизна, теплий одяг, посуд, ліки і моральна підтримка – листа та малюнки. Завідувачу кафедрою Костянтину Івановичу Мізіну вдалося влаштувати зустріч викладачів і студентів з військовими й волонтерами. І хоча чоловіки намагалися не показувати своїх переживань, бути позитивними й жартівливими, атмосферу пронизувала туга і шалене бажання допомогти, уберегти. Військові поділилися з присутніми подробиця про те, як проходять їхні тяжкі будні, як до них ставляться місцеві жителі, як вони проводять вечори під звуки гітари. Усі пишалися цими героями і стоячи вітали їх тривалими оплесками.

Наприкінці зустрічі викладачі і студенти отримали змогу залишити свої побажання Кременчуцькому батальйону на прапорі України, що вже став оберегом для наших вояків. І найчастіше можна було прочитати такий напис: «Повертайтеся живими! Слава Україні! Героям слава!».

Насамкінець хочеться звернутися до всіх громадян нашої країни. Україні, не будьте байдужими! Єднаймося в такий тяжкий для нашої Батьківщини час! Разом МИ сила! 

 

Українська