До Дня пам'яті жертв Голодомору

26 листопада в Україні оголошено Днем пам'яті жертв Голодомору. Голодомор 1932–1933 рр. вважається найбільшою трагедією української історії ХХ століття. Полтавщина була однією з областей, які найбільше постраждали від голоду. Замучені й загиблі від штучно створеного тоталітарною державою голодомору жертви заслуговують на людську пошану, пам'ять, Божу молитву, увічнення.

Тому до цієї дати відділ  провів для студентів КрНУ імені Михайла Остроградського у його приміщенні годину історичної правди «Їх міг врятувати хліб», метою якої було поглиблення знань студентів про роки голодомору в Україні та його наслідки для нашого народу. У вступному слові ведуча заходу, бібліотекар, ознайомила аудиторію із трагічними сторінками тих страшних подій української історії.

З цієї нагоди був створений тематичний перегляд літератури, на якому були представлені документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки приніс страждання та біль. Унікальну тематичну історичну довідку про голодомор на Полтавщині і особливо в Кременчуці надала співробітник міського краєзнавчого музею Селезньова Ірина Геннадіївна. Аудиторія досить емоційно відреагувала на розповідь про страшну трагедію нашого народу. Дуже важливо, що молоде покоління пам’ятає та усвідомлює трагічні сторінки нашої історії. Запрошеним також було запропоновано переглянути документальний фільм «Голодомор на Полтавщині»,  який висвітлив  події тих років у нашому рідному місті.

Штучний голодомор 1932–1933 рр. – найжахливіша трагедія в історії людської цивілізації та вітчизняної історії і про неї не можна забувати. Правда про минуле має стати застереженням для майбутніх поколінь.