Неформальна, інформальна, дуальна освіта

Всі викладачі кафедри є перекладачами, що практикують та членами Всеукраїнської спілки викладачів перекладу https://www.uttu.info/

Викладачі кафедри перекладу: старш. викл. кафедри Шульженко Юлія Миколаївна та к. філол. наук, старш. викл. кафедри Пономаренко Олена Олександрівна  6 та 7 червня 2022 року працювали перекладачами на дводенному психологічному семінарі, організованому американською організацією Center for Mind-Body Medicine для українських громадян в рамках надання психологічної допомоги та опанування методик роботи з психологічною травмою. Коли почалася війна в Україні, CMBM швидко мобілізувався, щоб задовольнити надзвичайну та нагальну потребу – як це було в багатьох місцях раніше – надати психологічну допомогу українському народу. 190 українських лікарів, терапевтів, вчителів та громадських лідерів зібралися на  дводенну навчальну програму з надзвичайних ситуацій, щоб навчитися зменшувати травми та отримати #MindBodySkills, щоб поділитися ними з родинами, спільнотами та тими, хто на передовій.

Юлія Миколаївна та Олена Олександрівна не лише здійснювали допомогу в комунікації, а й отримали сертифікати учасників.
 

Yu.M.png

O.P..png

 

Опанувати нову професію або розширити світогляд і відволіктись - зараз для українців в доступі багато курсів для будь-якого віку.

 

▪️Prometheus (https://prometheus.org.ua/) - є база безкоштовних україномовних онлайн-курсів на різні теми від гуманітарного права до бізнес-англійської.

▪️Coursera (https://www.coursera.org/) - онлайн-освіта від світових університетів та компаній тепер безкоштовна для українців. Про доступ та як подати заявку детально за посиланням (https://www.coursera.org/refugees/for-refugee-learners/).

▪️EdX (https://www.edx.org/) - англомовна платформа з вивчення більш ніж 30 дисциплін. До кожного курсу можна вибрати опцію безкоштовного прослуховування з умовою обмеженого доступу до матеріалів.

▪️Кампстер (https://www.thecampster.com/ua/site/index) - курси із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, копірайтингу та ін.

▪️OPEN UNIVERSITY (https://www.helsinki.fi/en/admissions-and-education/open-university/enro...)  - надає можливість безкоштовного навчання українцям. Для цього треба обрати курс з каталогу та надіслати електронного листа на адресу avoin-yleinen@helsinki.fi  і ви отримаєте відповідь із інструкціями.

▪️Projector Humanitarium (https://prjctr.com/course?gid=10&type=video) - доступ до відеокурсів про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу. Натискайте «придбати відеокурс», реєструйтеся, вказуйте в рядку «подарунковий код» промокод 0688-5072. 

▪️EdEra (https://www.ed-era.com/courses/) - онлайн-освіта, рекомендуємо звернути увагу вчителям, учням, батькам, соціальним підприємцям.

▪️ВУМ online (https://vumonline.ua/courses/) - курси про волонтерство, журналістику рішень, соціальні проєкти і т.д.

▪️Серія вебінарів (https://www.youtube.com/playlist?list=PLsD7yywP8ENhq-LAgRDskDUmTveeiLbZP)  «Реальність без ілюзій»  від УКУ - про кризове лідерство, життєстійкість, обмеженість ресурсів, дії бізнесу та HR-фахівців у нестабільний час тощо.

▪️Creative Practice (https://cases.media/creativepractice)  - доступ до всіх курсів веб та графічного дизайну. Зареєструватись на них можна за посиланням (https://cases.media/creativepractice).

▪️Курс з таргетованої реклами (https://t.me/+KjVdIS3GTy5lMGRi) - 27 уроків від Наталії Пронькіної.

▪️Technical SEO Certification (https://www.bluearrayacademy.com/courses/technical-seo-certification?fbc...) від Blue Array Academy - 7 годин відеонавчання від спеціалістів з технічної SEO-оптимізації. Мова курсу - англійська.

▪️Аналіз даних в Google Analytics (https://school.web-analytics.me/free_online_course) від Школи вебаналітики Андрія Осипова - навчають готувати, аналізувати та сегментувати дані, створювати кастомні звіти.

▪️Boosta Academy (https://linktr.ee/Boosta.co) - чотири напрями на вибір: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr. Для доступу треба заповнити Google-форму (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdynjdD64fxCeQ0TW8yA6ZoL4PmRU5I...).

▪️«Основи проєктного менеджменту» (https://beyourstories.notion.site/Redcamp-66f0c2fde9564472b98efb95efa6b7d2) - відеолекції від RedCamp про бізнес-моделі IT-проєктів, роботу в команді і т.д.

▪️«Системне адміністрування та комунікації» (https://happymonday.ua/event/praktykum-systemne-administruvannya-ta-komunik atsiyi) від PortaOne. Для зарахування на курс потрібно зареєструватись за посиланням, пройти вступне тестування і співбесіду. Є можливість продовжити роботу як стажери віддалено або з релокейтом в офіс до Словенії.

▪️Консалтинго-тренінгова компаніE5 (https://e5.ua/uk/trainings/) - онлайн-курси про фреймворк, бізнес-аналіз, Scrum та проджект-менеджмент.

▪️Курси з програмування від ITVDN (https://itvdn.com/ru) - щоб отримати доступ, потрібно зареєструватися на сайті і заповнити анкету (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSemsqwv9eAQb-nns15jFGnKqr6RWtgi...).

▪️TacticMedAid (https://www.better-evidence.org/) - курси першої домедичної допомоги за відеолекціями та через TacticMedAid_bot.

▪️Засновниця проєкту «Вікно і олівці» Марина Попова допомагає кожному відкрити в собі художника у своєму Telegram-каналі (https://t.me/viknoiolivci).

▪️Груповий онлайн-курс із портретної фотографії від Сергія Сараханова (http://www.sergeisarakhanov.com/onlinecourse/groups) - підійде початківцям та практикуючим фотографам. Старт 4 квітня, у програмі передбачено 6 онлайн-занять.