Основна іноземна мова: аналітичне читання та розмовний практикум

Предметом вивчення  навчальної дисципліни є усне мовлення на підгрунті розвитку необхідних автоматизованих мовленнєвих навичок, розвиток техніки читання й вміння розуміти на слух англійський текст, який містить засвоєну раніше лексику й граматику, розвиток навичок писемного мовлення.

Навчання говоріння ставить за мету розвиток умінь спонтанного непідготовленого спілкування. З цією метою застосовуються мовленнєві вправи проблемного характеру, пов’язані з необхідністю опису, порівняння, протиставлення, аналізу, оцінювання та формулювання висновків. Такі вправи, що здійснюються у парному і груповому виконанні, забезпечують активність студентів та інтенсивність їхньої праці.

Змістом навчання читання є розвиток контекстуальної догадки та розуміння незнайомих слів у тексті, розпізнавання його головної ідеї, складових, їхньої структури, елементів та засобів зв’язку між ними. Передбачається також формування навичок відновлення деформованих текстів, розвиток умінь розпізнавання аргументації автора, прогнозування змісту тексту, з огляду на наявну інформацію.

Протягом третього – четвертого років навчання студенти мають вийти на рівень С1 – С2 (згідно з Common European Framework of Reference, 2001), відповідно і матеріали, запропоновані у методичних вказівках, готують їх до тестів та іспитів такого рівня.

Дисципліну викладає старш. викл. Ю. М. Шульженко

Методичні вказівки для щодо практичних занять