Про кафедру

Своїм існуванням спеціальність «Переклад» завдячує кафедрі іноземних мов, яка у 2000 році здійснила перший прийом студентів і протягом наступних трьох років готувала студентів за узгодженим з Міністерством освіти і науки України навчальним планом. Організаційну та методичну роботу вела завідувач кафедри іноземних мов кандидат філологічних наук, доцент Нінель Ігорівна Конюхова. Спеціальність обслуговували три кандидати філологічних наук: Нінель Ігорівна Конюхова, Олена Володимирівна Фадєєва та Ксенія Леонідівна Сізова. На той час на перекладацькому відділенні кафедрою викладалось 18 дисциплін.

5 червня 2003 року з метою поліпшення організації навчального процесу, якості фундаментальної підготовки фахівців за напрямом 0305 «Філологія», а також, враховуючи вимоги Міністерства освіти і науки України щодо акредитації напрямів і спеціальностей, на факультеті менеджменту наказом ректора КДПУ № 114-1 від 05.06.03 було створено випускаючу кафедру перекладу, що здійснює підготовку студентів за напрямом підготовки 6.020303 - Філологія, спеціальність 7.02030304 – «Переклад».

Першою завідуючою кафедри перекладу стала кандидат філологічних наук, доцент Фадєєва Олена Володимирівна. Разом зі своїми колегами вона стояла біля витоків перекладацької школи, закладала фундамент міцної будівлі, що виховує нових професіоналів цього складного мистецтва. Традиції постійного підвищення методичної і наукової кваліфікації колективу кафедри успішно продовжує Пірог Інна Іванівна, яка очолювала кафедру у 2009-2013 рр. У 2013-2016 н.р. завідувачем кафедри перекладу був доктор філологічних наук, професор Мізін Костянтин Іванович, під керівництвом якого на кафедрі у 2015-2016 н.р. здійснено перший набір за спеціальністю 8.02030304 "Переклад".

Наразі завідувачем кафедри є кандидат філологічних наук, доцент Чрділелі Тетяна Василівна.

У методичному плані зусилля співробітників кафедри спрямовані на забезпечення скорішого переходу від інформативної моделі навчання іноземним мовам до моделі розвиваючої. Цьому повинно сприяти впровадження методичних засобів, що стимулюють інтелектуальну діяльність студентів в процесі навчання. На кафедрі видається велика кількість методичних посібників, розробкою яких займаються викладачі кафедри. Колектив кафедри перекладу постійно проводить різноманітні заходи: тематичні вечори, вікторини, конкурси, семінари, олімпіади.