Міжнародні здобутки

Студенти кафедри перекладу беруть участь у програмах академічної мобільності, зокрема студентка групи Філ-18-1-1(2) Анна Кашкіна отримала стипендію на навчання впродовж 2021-2022 н.р. в Університеті Віндзор (Канада) за програмою академічного обміну Global Affairs Canada.

Кафедра перекладу постійно співпрацює з міжнародними організаціями здійснюючи супровід делегацій та надаючи перекладацькі послуги, зокрема М. Федоров ФІЛ 18-1-1(2) супроводжував делегацію представників Фонду Об’єднання пожежних Нідерландів, що прибули на Полтавщину для зустрічі з рятувальниками підрозділів, які минулого року отримали від фонду гуманітарну допомогу.

Студенти 4 курсу Дмитро Бодня (Філ-18-1 (1)) та Микита Федоров (Філ-18-1(2)) працювали перекладачами для представників Британської медичної волонтерської організації UK-MED, що приїхали до Кременчука на запрошення директора Кременчуцького обласного клінічного шпиталю для ветеранів війни Миколи Литвиненка.

Випускник Дмитро Бодня у якості перекладача продовжує співпрацю з британською неурядовою організацією UK-MED. У травні британські медики працювали на деокупованій Сумщині: разом з місцевими сімейними лікарями, надавали безкоштовну медичну допомогу жителям тростянецької громади на базі публічної бібліотеки. Також разом з поліцейськими Управління кадрового забезпечення Поліція Сумської області організували навчання з надання польової медичної допомоги.

Студенти кафедри перекладу Марія Кардаш Філ-20-1-1(2) та Давид Потапчик Філ-20-1-1(2) працювали перекладачами під час проведення Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт.

Багато років поспіль студенти кафедри є стипендіатами Фонду Катерини Ковшевич та беруть участь у міжнародних заходах у межах діяльності цього фонду, зокрема 8 липня відбувся вебінар «Молодь про майбутнє України», організований міжнародною громадською організацією WIT (США). Студент кафедри перекладу Микита Федоров виступив із доповіддю, у якій розповів про майбутнє, якого прагне молодь України. Його виступ був змістовним, чітким і актуальним. Він торкнувся таких важливих для українців тем, як наша боротьба за свободу і незалежність, вісім років російського вторгнення та Україна – щит Європи.