Залучення практиків до підготовки здобувачів

Напередодні Дня перекладача до студентів спеціальності 035 Філологія завітав колишній випускник кафедри, а зараз директор центру перекладів «London» Михайлов С.В. Він провів практичне заняття з усного перекладу для студентів 4 курсу та фахово-орієнтовані бесіди зі студентами 2 та 3 курсів про важливість та особливості роботи перекладача. Спілкування зі студентами проходило англійською мовою, що дало можливість не тільки поглибити професійні компетенції, але й розвинути soft skills через реальну комунікацію іноземною мовою.

З нагоди Міжнародного дня перекладача студенти кафедри перекладу мали змогу поспілкуватися з Ільченком Володимиром Сергійовичем - капітан-лейтенантом, який працює у відділі міжнародного військового співробітництва штабу Командування ВМС (Військово-морських Сил) ЗС (Збройних Сил) України та безпорсередньо відповідає за дипломатичний протокол. Майбутні перекладачі активно обговорювали практичні питання, які виникають у процесі діяльності перекладача. Зутріч пройшла в атмосфері невимушеного діалогу практикуючого перекладача і студентів.

Спільне практичне заняття з асистентом від Гете Інституту з Німеччини Керівник і викладач Громадської організації «Кременчуцьке товариство німців «Відергебурт» Вельбицька Світлана за підтримки мовного асистента від Гете Інституту (Київ) Мортена Ніссена (Німеччина) провели спільне інтерактивне практичне заняття для студентів ІІ курсу групи ФІЛ-20-1 з дисципліни «Практичний курс німецької мови і перекладу» на тему «Weihnachten in Deutschland», завдяки чому студенти більш детально дізналися про традиції святкування Різдва у Німеччині та змогли у цікавій ігровій атмосфері засвоїти нову лексику, відпрацювати фонетичні аспекти мовлення.

Візит волонтерки з «Go camp»

В рамках проведення заходу присвяченому Дню викладача та перекладача в Україні кафедру перекладу відвідала волонтерка найбільшої освітньої волонтерської програми в Східній Європі «Go camp», Ясмін Стонер з Великобританії. Студенти мали змогу поспілкуватися англійською мовою та дізнатися більше про культуру і побут Великобританії.