Наші студентки у сюжеті телеканалу BBC (Великобританія)

10.04.2023

На телеканалі BBC (Великобританія) вийшов сюжет, присвячений навчанню студентів КрНУ в університеті Лестера, серед яких дві здобувачки освіти кафедри перекладу Олександра Коршунова та Карина Рудая (Філ-20-1). Дівчата поділилися своїми враженнями.

Телесюжет був знятий у Лестерському університеті, де журналісти ВВС зустрілися з дівчатами з Кременчука. У прямому ефірі студентки поділилися своїми враженнями від Лестера та Великої Британії загалом, високо оцінивши доброзичливість та гостинність місцевих мешканців та їх готовність допомогти у разі потреби. Також вони зазначили, що помітили чимало українських прапорів у місті, що дарує їм теплі почуття та надію на перемогу.

Кожна зі студенток розповідала британцям про свої особисті враження від війни в Україні. Однак, виявилося, що враження всіх їх пов'язані з жахливою ракетною атакою російських окупантів на ТЦ "Амстор" у Кременчуці. Ця атака призвела до загибелі 23 людей (наразі офіційно – 24), одна із співробітниць вважалася безвісти зниклою протягом більше року. Одна зі студенток втратила друзів у цій трагедії, тоді як матір іншої працювала у цьому ТЦ, але, на щастя, їй вдалося врятуватися.

У другій частині телевізійного випуску журналісти розповіли про наукову співпрацю між Університетом Лестера та Кременчуцьким національним університетом. Вони обговорювали затверджений науковий проект, який зосереджений на обробці даних та зображень. Доцент Дмитро Мамчур та його аспірант Ростислав Яцюк з КрНУ розроблятимуть програмне забезпечення для обробки зображень, отриманих з дронів.

Також переглянути сюжет можна за посиланням: https://www.facebook.com/share/v/ua9NwhobG3FNj2ev/?mibextid=KsPBc6

#academic_mobility #leister_university #studying_abroad #russia_is_a_terrorist_state #Kremenchuk_Amstor