Наші студентки на телебаченні Кременчука

20.08.2023

На телебаченні вийшов сюжет про перебування чотирьох студенток КрНУ в Університеті Лестера (Велика Британія).

Тележурналісти Кременчуцької комунальної телерадіокомпанії підготували сюжет про співпрацю Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського з Університетом Лестера (Велика Британія) за програмою академічної мобільності – зокрема про чотирьох студенток КрНУ, які за програмою обмінів семестр навчалися в Університеті Лестера, а наразі отримали можливість продовжити там навчання. Телесюжет вийшов у денному випуску «Кременчуцьких новин».

Мова йде про чотирьох студенток факультету права, гуманітарних і соціальних наук (ФПГіСН) КрНУ:

– Єва Жилова-Вельтер (спеціальність 014 «Середня освіта»);

– Кіра Мирошниченко (спеціальність 014 «Середня освіта»);

– Карина Рудая (спеціальність 035 «Філологія»);

– Олександра Коршунова (спеціальність 035 «Філологія»).

За програмою академічної мобільності в рамках міжнародного проекту “UK-Ukraine Twinning Initiative” студентки протягом весняного семестру навчалися в Університеті Лестера. Академічний обмін став можливим завдяки тому, що Кременчуцький національний університет співпрацює з Університетом Лестера за програмою “UK-Ukraine Twinning Initiative”, у грудні 2022 року заклади підписали угоду про співробітництво за кількома визначеними напрямами, зокрема і за програмою академічної мобільності.

Перш, ніж потрапити до Лестера, студентки протягом осіннього семестру навчалися на онлайн курсах англійської мови. Заняття проводили викладачі Лестерського університету. Після завершення курсів дівчата успішно склали іспит з англійської за рівнем В2. І лише після цього британська сторона затвердила їх кандидатури для обміну.

До Лестера усі четверо потрапили у січні поточного року. Навчання проходило в очному форматі, студентки відвідували лекції, отримували стипендію, у кожної з них була окрема кімната в університетському гуртожитку.

Дівчата стверджують, що жити і вчитися у Лестері було надзвичайно цікаво. Саша розповідає, що її вразила незвична доброзичливість мешканців Лестера. Єва каже, що швидко знайшла чимало нових друзів серед студентів, а її стипендії цілком вистачало на подорожі по Британії. Карина ж зазначила, що було дуже класно ходити нарешті на лекції та наживо, а не в онлайн форматі, спілкуватися зі студентами і викладачами.

Усі четверо відзначають, що їм дуже допомогли базові знання, отримані під час навчання у КрНУ, та англійська мова, яку вони ґрунтовно вивчали в університеті.

Британські куратори також позитивно оцінили результати навчання кременчуцьких студенток. Після закінчення семестру вони отримали можливість продовжити навчання в Університеті Лестера (кожна з чотирьох здобула відповідний грант). Троє навчатимуться на бакалавраті, і одна (Єва) у магістратурі. Тож дівчата мають шанс здобути одразу два дипломи – Кременчуцького національного університету та Університету Лестера.