Вебінар «Голодомор, кримські татари та історії виживання»

26.10.2024

Студент 4 курсу, група Філ 21 1 (1) Матвій Рагулін виступив спікером на вебінарі.
23 жовтня студенти КрНУ Матвій Рагулін та Даніела Вайсер виступили спікерами на вебінарі «Голодомор, кримські татари та історії виживання», який був присвячений пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 та масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 р.р , а також пам`яті жертв депортації кримських татар 1944 р. Метою вебінару було не лише вшанування пам’яті загиблих, а й інформування громадян інших держав із злочинами совєтського комуністичного режиму проти українців і татар. Організатором цього вебінару був Фонд імені Катерини Ковшевич, який упродовж 15 років надає стипендії обдарованим, талановитим студентам нашого університету, а також мотивує студентів поглиблювати свої знання з англійської мови задля поширення інтересів України в світі.
Матвій Рагулін у своєму виступі наголосив, що Голодомор-геноцид 1932–1933 років був наймасовішим та найболючішим: Неприродньою смертю загинули близько 10,5 мільйонів українців. Більшовицькі кати здійснювати каральні акції не лише на території України, а й на Кубані, де компактно проживали українці: 4 листопада 1932 р. було запроваджено натуральні штрафи, подвірні обходи та економічну блокаду, українські села і кубанські райони заносили на «чорні дошки», було створено бригади з числа колгоспних активістів, які силою вилучали у селян не тільки зерно, але й інші харчі та цінні речі, щоб селяни не змогли їх продати або виміняти на їжу, і таким чином врятуватися від голодної смерті. Україна 91 рік тому пережила суспільний стрес, який і до сьогодні дається взнаки.
Голодомор 1932–1933 років був злочином геноциду, який організував радянський комуністичний тоталітарний режим проти української нації за її бажання відродити Українську державність.